Ilja Repin oljemålning

Ilja Repin oljemålning
Ilja Repin oljemålning
Ilja Repin oljemålning
Ilja Repin oljemålning
Ilja Repin oljemålning
Ilja Repin oljemålning
Ilja Repin oljemålning
Ilja Repin oljemålning

Klubbat för:

22 000 EUR

15 000 EUR

ILJA REPIN (1844-1930) Diakonen, skiss för målningen "religiös prosession i Oak-Woods" signerad, oljemålning, ca 33x25 cm

Ilja Repin arbetade med verket "religiös procession i Oak-Woods" från 1878 ända till 1920-talet

Utställningar: Sinebrychoffs konstmuseum, Ryska mästare från Aivazovski till Repin 12.2 2016-8.5 2016, Tikanoja konsthem 20.5 2016- 25.9 2016

833109

2020-12-07