Ilmari Tapiovaara tre Domus stolar

Klubbat för:

740 EUR

Utropspris

400 EUR

ILMARI TAPIOVAARA, stolar, 3 st, "Domus", Keravan Puuteollisuus, 1950-tal, benen i lackad björk, sits samt rygg i faner, bredd 57 cm, sitthöjd ca 45 cm, tot. höjd 75 cm

Slitage, stötmärken, fanerskador, krackelerad lack

833261

2020-11-17