Kaffekoppar och fat porslin

Kaffekoppar och fat porslin
Kaffekoppar och fat porslin
Kaffekoppar och fat porslin
Kaffekoppar och fat porslin
Kaffekoppar och fat porslin
Kaffekoppar och fat porslin
Kaffekoppar och fat porslin
Kaffekoppar och fat porslin
Kaffekoppar och fat porslin
Kaffekoppar och fat porslin
Kaffekoppar och fat porslin
Kaffekoppar och fat porslin

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 200 SEK

KAFFEKOPPAR OCH FAT, porslin, 15 resp. 19 st, 1800-talets första hälft, olika cylindriska modeller, höjd inklusive fat ca 7 cm

Åldersrelaterat slitage, en kopp med nagg och spricka, ett fat med äldre klammerlagning, ett öra med klammerlagning

833276

2020-10-31