Märta Måås Fjetterström

Märta Måås Fjetterström
Märta Måås Fjetterström
Märta Måås Fjetterström
Märta Måås Fjetterström
Märta Måås Fjetterström
Märta Måås Fjetterström
Märta Måås Fjetterström
Märta Måås Fjetterström
Märta Måås Fjetterström
Märta Måås Fjetterström

Klubbat för:

20 000 SEK

25 000 SEK

MÄRTA MÅÅS FJETTERSTRÖM (1873-1941): röd "Grön Äng", rölakan, komponerad 1928, tillverkad efter 1941, signerad AB MMF, ca 260x323 cm

Kraftigt slitage, trasade kanter, hål, blekt

833401

2020-10-31