Alvar Aalto & Ben af Schulten fötölj och pall
Klubbat för:
620 EUR
Utropspris
400 EUR
ALVAR AALTO, FÅTÖLJ, modell 401, O.Y. Artek 1900-talets slut, stomme i björk, stoppad sits och rygg, höjd 98 cm, bredd 63 cm,
BEN AF SCHULTEN, FOTPALL 445, Fotpall, 60x40 cm, höjd 35 cm
Åldersrelaterat slitage och märken
833653
2020-11-16