Alvar Aalto & Ben af Schulten fötölj och pall

Klubbat för:

620 EUR

Utropspris

400 EUR

ALVAR AALTO, FÅTÖLJ, modell 401, O.Y. Artek 1900-talets slut, stomme i björk, stoppad sits och rygg, höjd 98 cm, bredd 63 cm,
BEN AF SCHULTEN, FOTPALL 445, Fotpall, 60x40 cm, höjd 35 cm

Åldersrelaterat slitage och märken

833653

2020-11-16