Officerssabel England 1800-tal
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
OFFICERSSABEL, England, 1800-tal, hjalt av ben, skålad eneggad starkt krökt klinga med gravyrer, klinga längd ca 81, total längd 92 cm, balja i läder med mässingsbeslag
Klinga sliten, gravyrer oläsliga, hjalt med sprickor, balja med skador.
833663
2020-11-04