Karmstolar Lindome

Karmstolar Lindome
Karmstolar Lindome
Karmstolar Lindome
Karmstolar Lindome
Karmstolar Lindome
Karmstolar Lindome
Karmstolar Lindome
Karmstolar Lindome
Karmstolar Lindome
Karmstolar Lindome
Karmstolar Lindome
Karmstolar Lindome

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

9 000 SEK

KARMSTOLAR, 1 par snarlika, Gustavianska, Lindome, sent 1700-tal/tidigt 1800-tal, målade, skuren dekor av hymlekvistar och hörnfleuroner, kannelerade ben, sitthöjd ca 43 cm.

Bruksslitage, mindre fläckar, senare målning och klädsel, renoverade och kompletterade.

833738

2020-11-07