Tillbaka till katalog

Taklampa

Taklampa
Taklampa
Taklampa
Taklampa
Taklampa
Taklampa

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

Beskrivning

TAKLAMPA, 1930-tal, Art Deco, förkromad stomme och bemålade detaljer, 3 ljusarmar, vardera med kupa i opakt glas, höjd ca 75 cm, diameter ca 50 cm

Konditionsrapport

Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Auktionsnummer:

833792

Datum:

2020-11-01