Kaffeservis empire
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KAFFESERVIS, 9 dlr, porslin, Frankrike, 1800-talets första hälft, empire, varierande dekor i guld, bestående av kaffekanna samt 8 koppar, höjd 14, diameter 6-13 cm
Kaffekannans pip med nagg, en kopp med trasig hänkel, nagg och sprickor förekommer
834004
2020-11-07