Kaffeservis empire

Kaffeservis empire
Kaffeservis empire
Kaffeservis empire
Kaffeservis empire
Kaffeservis empire
Kaffeservis empire
Kaffeservis empire
Kaffeservis empire
Kaffeservis empire
Kaffeservis empire
Kaffeservis empire
Kaffeservis empire
Kaffeservis empire
Kaffeservis empire
Kaffeservis empire
Kaffeservis empire
Kaffeservis empire
Kaffeservis empire
Kaffeservis empire
Kaffeservis empire
Kaffeservis empire
Kaffeservis empire

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KAFFESERVIS, 9 dlr, porslin, Frankrike, 1800-talets första hälft, empire, varierande dekor i guld, bestående av kaffekanna samt 8 koppar, höjd 14, diameter 6-13 cm

Kaffekannans pip med nagg, en kopp med trasig hänkel, nagg och sprickor förekommer

834004

2020-11-07