Anton Genberg, Vinter - Indalsälven

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

8 000 SEK

ANTON GENBERG (1862-1939): Indalsälven nedan Döda fallet, signerad A. Genberg, olja på duk, 65x94 cm.

PROVNIENS
Stockholms Auktionsverk, Stora Kvalitén, december 2011, katalognr 2006

834061

2020-12-19