Tostrup emaljerat silver

Tostrup emaljerat silver
Tostrup emaljerat silver
Tostrup emaljerat silver
Tostrup emaljerat silver
Tostrup emaljerat silver
Tostrup emaljerat silver
Tostrup emaljerat silver
Tostrup emaljerat silver

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

4 500 SEK

JACOB TOSTRUP, fat, bestick, 12 dlr, förgyllt silver, dekor i röd emalj, Norge, fatens diameter ca 15 cm, total vikt ca 987 g

Bortnött förgyllning, enstaka emaljskador

834281

2020-11-02