Eli keller prydnadsvaser

Eli keller prydnadsvaser
Eli keller prydnadsvaser
Eli keller prydnadsvaser
Eli keller prydnadsvaser
Eli keller prydnadsvaser
Eli keller prydnadsvaser
Eli keller prydnadsvaser
Eli keller prydnadsvaser

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ELI KELLER, (född 1942) vaser, 2 st unika, samtida, porslin, tillverkade i egen verkstad i Saltsjö-Boo, vedeldade och reduktionsbrända i kopparröd kristallglasyr samt vit krackelatur, signerade Eli undertill, höjd ca 7 och 8 cm

834314

2020-11-17