Damskrivbord och stol

Damskrivbord och stol
Damskrivbord och stol
Damskrivbord och stol
Damskrivbord och stol
Damskrivbord och stol
Damskrivbord och stol
Damskrivbord och stol
Damskrivbord och stol
Damskrivbord och stol
Damskrivbord och stol
Damskrivbord och stol
Damskrivbord och stol
Damskrivbord och stol
Damskrivbord och stol
Damskrivbord och stol
Damskrivbord och stol

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

DAMSKRIVBORD och KARMSTOL, blandstil, 1900-talets första hälft, skrivbord med uppsats med skåp, mahognyfanér samt mässingsdekor, 3 lådor i sargen, höjd ca 100, 88x57 cm, karmstol, rokokostil, skuren dekor, fast stoppad rygg och sits, textil klädsel med borderad dekor, sitthöjd ca 43, bredd 62 cm

Slitage och skador, fläckar och fanérsakor på skrivbord, nyckel till lådorna saknas, 1 nyckel medföjer till uppsats, stol med slitage, nötning på klädsel

834337

2020-11-06