Sameknivar

Sameknivar
Sameknivar
Sameknivar
Sameknivar
Sameknivar
Sameknivar

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SAMEKNIVAR, 2 st, samt behållare / förvaringsask i ben, ursprungsbefolkning, 1900-tal, trä, läder och ben, en högervänd kniv, längd ca 24-26 inklusive slida, behållare höjd ca 8 cm 21-23 cm

Slitage

834421

2020-11-02