Sybord nyrokoko

Sybord nyrokoko
Sybord nyrokoko
Sybord nyrokoko
Sybord nyrokoko
Sybord nyrokoko
Sybord nyrokoko
Sybord nyrokoko
Sybord nyrokoko

Klubbat för:

2 600 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

SYBORD, fanerat i valnöt och valnötsrot, omkring år 1900, nyrokoko, konturerad skiva, skuren dekor, tredelad pelarfot, höjd ca 77, diameter ca 49 cm, nyckel medföljer

Zustandsbeschreibung

Fanerskador, blekt

834483

2020-11-02