Melchior Lundberg taburetter 1 par
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
TABURETTER, 1 par, gustavianska stockholmsarbeten, signerad MLB (Melchior Lundberg d.ä. stolmakare i Stockholm 1774-1812/16), bemålade, skuren dekor, längd 45, sitthöjd 42 cm
Skadad klädsel, bruksslitage
834504
2020-11-03