Melchior Lundberg taburetter 1 par

Klubbat för:

14 000 SEK

12 000 SEK

TABURETTER, 1 par, gustavianska stockholmsarbeten, signerad MLB (Melchior Lundberg d.ä. stolmakare i Stockholm 1774-1812/16), bemålade, skuren dekor, längd 45, sitthöjd 42 cm

Skadad klädsel, bruksslitage

834504

2020-11-03