Sergey Shaposhnikov
2020-11-15
834532
| Klubbat belopp | 1 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SERGEY SHAPOSHNIKOV (verksam 1897-1908), oidentifierad kontrollmästare, dosa, silver, niellodekor, märkt "Kaukasus" med kyrilliska bokstäver, förgylld insida, första kokoshnik-stämpeln, mått 4,8 x 2,9 x 2,0 cm
Gott skick i relation till dess ålder, ytliga repor, insida med patina