Sergey Shaposhnikov

Sergey Shaposhnikov
Sergey Shaposhnikov
Sergey Shaposhnikov
Sergey Shaposhnikov
Sergey Shaposhnikov
Sergey Shaposhnikov

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SERGEY SHAPOSHNIKOV (verksam 1897-1908), oidentifierad kontrollmästare, dosa, silver, niellodekor, märkt "Kaukasus" med kyrilliska bokstäver, förgylld insida, första kokoshnik-stämpeln, mått 4,8 x 2,9 x 2,0 cm

Gott skick i relation till dess ålder, ytliga repor, insida med patina

834532

2020-11-15