Bordsur barockstil

Bordsur barockstil
Bordsur barockstil
Bordsur barockstil
Bordsur barockstil
Bordsur barockstil
Bordsur barockstil
Bordsur barockstil
Bordsur barockstil
Bordsur barockstil
Bordsur barockstil
Bordsur barockstil
Bordsur barockstil
Bordsur barockstil
Bordsur barockstil
Bordsur barockstil
Bordsur barockstil
Bordsur barockstil
Bordsur barockstil

Klubbat för:

19 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BORDSUR, barockstil, 1800-tal, krönt med bevingad figur i mässing, svärtat fodral med sköldpaddsinläggningar, 4 kolonner, försilvrad urtavla med romerska siffror, bär text på plakett "Dutertre Paris", pendel samt nyckel medföljer, höjd ca 85 cm

Renoverad, kompletterad, skador, slitage

834658

2020-11-13