Fjäderskål av Tapio Wirkkala

Fjäderskål av Tapio Wirkkala
Fjäderskål av Tapio Wirkkala
Fjäderskål av Tapio Wirkkala
Fjäderskål av Tapio Wirkkala
Fjäderskål av Tapio Wirkkala
Fjäderskål av Tapio Wirkkala

Klubbat för:

150 EUR

Arviointi

200 EUR

Kuvaus

TAPIO WIRKKALA, skål, "Fjäder", signerad Tapio Wirkkla 3387, Iittala 1950/60-tal, friblåst och formad kristall, kamslipad, längd 16,8 cm, bredd 14,5 cm

Kuntoraportti

834719

Päivämäärä:

2020-11-08