Kandelabrar, 1800-talets första hälft

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

KANDELABRAR, ett par, Sverige 1800-talets första hälft, konverterbara till ljusstakar, fyrkantig fot med klockformad bas, avsmalnande pelare, utsvängda ljusarmar, pipor stämplade B respektive E, mässing, höjd 48 cm

834801

2020-11-07