Gunnar Mystrand matgrupp Källemo

Klubbat för:

8 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GUNNAR MYRSTRAND, matgrupp, 7 dlr, Källemo, 1960-tal, bestående av 6 stolar samt 1 matbord, stämpelmärkta undertill, stomme av ek, stolar med textilklädsel samt genombrutna ryggbrickor, matbordets mått ca 85x140, höjd ca 72, medföljer 1 iläggskiva á 60x85, stolarnas rygghöjd ca 79, sitthöjd ca 45 cm

Bruksslitage, kludd vid undersidan

834850

2020-11-09