Baedeker 4 vol

Baedeker 4 vol
Baedeker 4 vol
Baedeker 4 vol
Baedeker 4 vol
Baedeker 4 vol
Baedeker 4 vol
Baedeker 4 vol
Baedeker 4 vol
Baedeker 4 vol
Baedeker 4 vol
Baedeker 4 vol
Baedeker 4 vol

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BAEDEKER RESEGUIDER (4). BAEDERKER, KARL. Palestine and Syria with routes through Mesopotamia and Babylonia and the island of Cyprus (5. uppl. Leipzig 1912), Konstantinopel, Balkanstaaten, Kleinasien Archipel, Cypern (2. uppl. Leipzig 1914), Egypt (7. uppl. 1914), Schweden, Norwegen die Reiserouten durch Dänemark nebst Island und Spitzbergen (13. uppl. 1914).
Med utvikbara kartor och planscher. Röda originalband. 4 vol.

Ej genomgångna. Egypt med skador, främre pärm och rygg lös, nötta band, blekta ryggar. Stämplar (Norstedt och Söner) på insidan av pärmen och några blad i början,

834857

2020-11-05