Wassily-stils fötöljer ett par

Klubbat för:

540 EUR

Utropspris

150 EUR

FÅTÖLJER, ett par, "Wassily"-stil, läder och stålrör, efter Marcel Lajos Breuer modell, 1900-talets senare hälft, förkromad stålrörsstomme med svart lädersits och ryggstöd, höjd 73 cm, bredd 78 cm, höjd 73 cm

Slitage, fläckar, repor, tassar saknas

834892

2020-11-08