ADELE RUDENSCHIÖLD - pojke med hund parian
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ADELE RUDENSCHIÖLD, pojke med hund, parian, Gustavsberg, monogramsignerad i godset, AR, stämplad undertill Gustavsberg samt daterad 93 B(1893), höjd ca 9, 17x15 cm
Ingår i temaauktionen "Människans bästa vän"
Visst ytslitage
834913
2020-11-15