ADELE RUDENSCHIÖLD - pojke med hund parian

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ADELE RUDENSCHIÖLD, pojke med hund, parian, Gustavsberg, monogramsignerad i godset, AR, stämplad undertill Gustavsberg samt daterad 93 B(1893), höjd ca 9, 17x15 cm

Ingår i temaauktionen "Människans bästa vän"

Visst ytslitage

834913

2020-11-15