Einar Luterkort vas

Einar Luterkort vas
Einar Luterkort vas
Einar Luterkort vas
Einar Luterkort vas
Einar Luterkort vas
Einar Luterkort vas
Einar Luterkort vas
Einar Luterkort vas
Einar Luterkort vas
Einar Luterkort vas

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 000 SEK

EINAR LUTERKORT (1905-1981): vas, 1930-tal, jugend, Upsala Ekeby 1930-tal, grön glasyr, man med rörelse som motiv, höjd ca 19 cm

Smärre bruksslitage

834924

2020-11-04