Rysk sabel

Rysk sabel
Rysk sabel
Rysk sabel
Rysk sabel
Rysk sabel
Rysk sabel
Rysk sabel
Rysk sabel
Rysk sabel
Rysk sabel
Rysk sabel
Rysk sabel

Klubbat för:

78 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SABEL, rysk, 1800-tal, kavel med rockaskinn, mässingsfäste med lejonkappa, klinga med etsad dekor, 2 samt 3 blodrännor, balja i läder med ett mässingsbeslag, L ca 90 cm

Korrosion, skador, balja ej komplett samt skadad

834998

2020-11-13