Fåtöljer nyrokoko
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJER, 4 st, sk emmafåtöljer, 1800-talets slut, nyrokoko, valnöt, skulpterad dekor, klädel i plysch, djuphäftad rygg, pärlspikade, med hjultrissor, sitthöjd ca 39 cm
En hjultrissa saknas, en lös hjultrissa medföljer, ytskador, enstaka dekorbortfall
835035
2020-11-04