Fåtöljer nyrokoko

Fåtöljer nyrokoko
Fåtöljer nyrokoko
Fåtöljer nyrokoko
Fåtöljer nyrokoko
Fåtöljer nyrokoko
Fåtöljer nyrokoko
Fåtöljer nyrokoko
Fåtöljer nyrokoko
Fåtöljer nyrokoko
Fåtöljer nyrokoko

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FÅTÖLJER, 4 st, sk emmafåtöljer, 1800-talets slut, nyrokoko, valnöt, skulpterad dekor, klädel i plysch, djuphäftad rygg, pärlspikade, med hjultrissor, sitthöjd ca 39 cm

En hjultrissa saknas, en lös hjultrissa medföljer, ytskador, enstaka dekorbortfall

835035

2020-11-04