Konsolur 1700-tal

Konsolur 1700-tal
Konsolur 1700-tal
Konsolur 1700-tal
Konsolur 1700-tal
Konsolur 1700-tal
Konsolur 1700-tal
Konsolur 1700-tal
Konsolur 1700-tal
Konsolur 1700-tal
Konsolur 1700-tal
Konsolur 1700-tal
Konsolur 1700-tal
Konsolur 1700-tal
Konsolur 1700-tal
Konsolur 1700-tal
Konsolur 1700-tal

Klubbat för:

7 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KONSOLUR, 1700-tal, rokoko, grönmålat med förgylld dekor av blommor, skuren och förgylld dekor, urets höjd inklusive krön ca 62 cm, höjd konsol 26 cm

Nyckel samt pendel finns

Skador, lagningar, färgbortall, renoverad och kompletterad, senare urverk samt senare bemålning

835081

2020-11-04