Eugen Trost Zebra Gefle porslinsfabrik
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
EUGEN TROST, "Zebra" (1955-1967), ) 11 tekoppar med 12 fat, flintgods, Upsala-Ekeby, Gefle porslinsfabrik,
Vissa koppar med krackelering, missfärgning, enstaka spricka, 3 koppar med nagg
835446
2020-11-09