Eugen Trost Zebra Gefle porslinsfabrik

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

EUGEN TROST, "Zebra" (1955-1967), ) 11 tekoppar med 12 fat, flintgods, Upsala-Ekeby, Gefle porslinsfabrik,

Vissa koppar med krackelering, missfärgning, enstaka spricka, 3 koppar med nagg

835446

2020-11-09