Stig Lindberg Salix Gustavsberg
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 000 SEK
STIG LINDBERG, "Salix", kaffeservisdelar, 17 + 3 dlr, Gustavsberg, formgivningsår 1954, stiliserad bladdekor i svart, bestående av: 6 kaffekoppar med fat, 11 assietter, samt 3 extra kaffefat
Bruksslitage, ställvis slitage på dekor, ett större nagg på 1 kaffekopp
835448
2020-11-09