Stig Lindberg Salix Gustavsberg

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

STIG LINDBERG, "Salix", kaffeservisdelar, 17 + 3 dlr, Gustavsberg, formgivningsår 1954, stiliserad bladdekor i svart, bestående av: 6 kaffekoppar med fat, 11 assietter, samt 3 extra kaffefat

Bruksslitage, ställvis slitage på dekor, ett större nagg på 1 kaffekopp

835448

2020-11-09