Alvar Aalto karmstolar ett par modell 46

Klubbat för:

400 EUR

Utropspris

600 EUR

ALVAR AALTO, KARMSTOLAR, ett par, modell 46, Artek 1900-talets mitt, armlän samt ben i lackad björk, tvinnad läder, fast stoppad rygg och sits, höjd 88 cm bredd 62cm

Slitage, senare klädsel

835449

2020-11-16