Alvar Aalto karmstolar ett par modell 46
Klubbat för:
400 EUR
Utropspris
600 EUR
ALVAR AALTO, KARMSTOLAR, ett par, modell 46, Artek 1900-talets mitt, armlän samt ben i lackad björk, tvinnad läder, fast stoppad rygg och sits, höjd 88 cm bredd 62cm
Slitage, senare klädsel
835449
2020-11-16