Arne Norell ´´Sirocco´´ sarafistol

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

ARNE NORELL, "Sirocco", safaristol, 1900-talets andra hälft, formgiven 1964, stomme i ask, armlän i skinn, klädsel i beige ulltextil, stoppad lös dyna, sitthöjd ca 40 cm

Skador: Slitage, fläckar, märken, repor, torr stoppning i dyna

835494

2020-11-13