ALAIN MAUNIER

ALAIN MAUNIER
ALAIN MAUNIER
ALAIN MAUNIER
ALAIN MAUNIER
ALAIN MAUNIER
ALAIN MAUNIER
ALAIN MAUNIER
ALAIN MAUNIER
ALAIN MAUNIER
ALAIN MAUNIER
ALAIN MAUNIER
ALAIN MAUNIER

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ALAIN MAUNIER, servisdelar, ca 35 dlr, Vallauris, Frankrike, ca 1940-tal, glaserat i gult och grönt, stämplade i godset samt monogramsignerade undertill, bestående av: 6 mattallrikar, 8 djupa mattallrikar, 3 förrättstallrikar, 5 assietter, 2 ovala uplägningsfat, 2 salt och pepparkar, 1 såssnipa, 1 smörask, 1 skål, 2 rektangulära fat, 1 tillbringare, 1 karott, 2 cremekoppar varav den ena utan lock

Bruksspår, mindre nagg samt glasyrdeffekter kan förekomma

835523

2020-11-09