Kaffeservis silver
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KAFFESERVIS, 3 delar, silver, 1800/1900-tal, bestående av kaffekanna, gräddkanna och sockerskål, olika tillverkare, empirestil, kannan stämplad ABH (firma Bernhard Herz) Stockholm 1909, höjd 8-22 cm, vikt med trähandtag 753 g
Slitage
835550
2020-11-04