Skulptur brons hund

Skulptur brons hund
Skulptur brons hund
Skulptur brons hund
Skulptur brons hund
Skulptur brons hund
Skulptur brons hund
Skulptur brons hund
Skulptur brons hund
Skulptur brons hund
Skulptur brons hund

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKULPTUR, i form av Italiensk vinthund, brons, 1900-talets första hälft, sockel av kolmårdsmarmor, osignerad, höjd ca 11 cm

Ingår i temaauktionen "Människans bästa vän"

Bruksslitage, limrester vid ena tassen

835573

2020-11-15