Höganäs krus

Höganäs krus
Höganäs krus
Höganäs krus
Höganäs krus
Höganäs krus
Höganäs krus
Höganäs krus
Höganäs krus

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 000 SEK

HÖGANÄS / HELSINGBORG, 2 st, saltglaserad krus, 5L resp 10 L, 1900-talets första hälft

Höganäs med lagad hänkel, Helsingborg med tillverkningsdefekt i hänkel, smärre slitage i övrigt

835630

2020-11-10