Märtha Bolin-Clason, Blommande träd, 1949, olja

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902-1988): Blommande träd, 1949, signerad och daterad M.B.Clason 1949, olja på duk, 55x46 cm

PROVENIENS
Märtha Bolin-Clason (1902-1988),
hennes son arkitekt Gustaf Clason (1935-2005),
därefter privat samling

835830

2020-11-24