Tallrikar 1700-tal

Tallrikar 1700-tal
Tallrikar 1700-tal
Tallrikar 1700-tal
Tallrikar 1700-tal
Tallrikar 1700-tal
Tallrikar 1700-tal

Klubbat för:

11 500 SEK

2 000 SEK

TALLRIKAR, 2 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), mandarinporslin, dekor av figurscen i emaljfärger, guldfärgat brätte diam 19 cm (djup tallrik) och 22 cm

Mindre nagg

835863

2020-11-13