Theo Tobiasse litografier+bok HC Andersen
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
THEO TOBIASSE (Frankrike, 1927-2012): Blad ur serien "Un hommage à H.C. Andersen (1978)", signerad, 350 ex, färglitografier, bladdmått ca 57,5x77 cm,
Boken H.C. ANDERSEN sagor och berättelser, illustrerade av Theo Tobiasse medföljer, signerad av konstnären
Oramad, gulnader
835906
2020-11-05