Miguel de Sorello gravyr

Miguel de Sorello gravyr
Miguel de Sorello gravyr
Miguel de Sorello gravyr
Miguel de Sorello gravyr
Miguel de Sorello gravyr
Miguel de Sorello gravyr

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MIGUEL DE SORELLO(Spanien/Italien c 1700-c 1765): Egyptiserande motiv, signerad i plåten Micchael Sorello Sculp., gravyr, 28,5 x 14,5 cm, monterad i empireram från 1800-talets första kvartal

Ingår i temaauktionen "Grand Tour"

Ställvisa fläckar, ramen med ställvisa skador och lagningar

836155

2020-11-08