Miguel de Sorello gravyr
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MIGUEL DE SORELLO(Spanien/Italien c 1700-c 1765): Egyptiserande motiv, signerad i plåten Micchael Sorello Sculp., gravyr, 28,5 x 14,5 cm, monterad i empireram från 1800-talets första kvartal
Ingår i temaauktionen "Grand Tour"
Ställvisa fläckar, ramen med ställvisa skador och lagningar
836155
2020-11-08