"Molnet", skål, Orrefors, karaff "Moln", Skruf

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SIMON GATE, bl a, skål "Molnet", Orrefors, karaff Skrufs glasbruk med dekor "Moln", graverad dekor av moln, ej signerade, 1920-30-tal, höjd 12 och 34, diameter 17 cm

836164

2020-11-08