Carl Gustaf, Kosta, glasservis

Klubbat för:

2 800 SEK

3 000 SEK

SIGURD PERSSON, "Carl Gustaf", glasservisdelar 38 st, Kosta 1970-tal, rikt fjällslipad dekor, fasettslipade ben, bestående av 12 vitvinsglas (höjd 18 cm), 15 starkvinsglas (höjd 16), 11 tumlare (höjd 7 cm), delvis signerade Kosta eller Kosta Boda

836188

2020-11-08