Glasservisdelar "Carl Gustaf" Kosta
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SIGURD PERSSON, "Carl Gustaf", glasservisdelar 36 st, Kosta 1970-tal, rikligt fjällslipad dekor, fasettslipade ben, delvis signerade Kosta, bestående av 9 rödvinsglas (höjd 20 cm), 10 vitvinsglas (höjd 18 cm), 10 starkvinsglas (höjd 15,5 cm), 7 tumlare (höjd 7,2 cm)
836189
2020-11-08